Főszerepben a környezetvédelem
Az emberiség már jóideje tudja, hogy az otthonunkként szolgáló bolygó energiaforrásai nem végtelenek. Szerencsére azonban a rendelkezésünkre állnak olyan források, amelyeket okosan kihasználva nem teszünk kárt a környezetünkben, emellett pedig ergonomikusan is kielégíthetjük az igényeinket. Természetesen a napenergia hasznosításáról van szó, amelynek egyik fő eszköze a monokristályos napelem.
Hogyan épül fel a monokristályos napelem?
Ezek a modellek a lehető legfejlettebb technológia megoldásokkal operálnak, és nagy tisztaságú, úgynevezett szilícium cellákból állnak. Ezeket a cellákat a gyártók egymás mellé rögzítik, majd elől és hátul vízmentesen lezárják az erre a célra fejlesztett üveg-, illetve műanyag lappal.
Milyen feltételek határozzák meg a monokristályos napelem telepítését?
A telepítés körülményeit, illetve a napelemek műszaki sajátosságait elsősorban az adott éghajlat alakítja. Az évi napos és felhős órák viszonylagos mennyisége, és magának a napelemnek a dőlésszöge is befolyásoló tényezőnek számít.
Megtérül a napelembe invesztált összeg?
Nem is kérdés, hogy anyagilag megéri-e ez a beruházás. Azonban ahhoz, hogy ez előbb hozza vissza az árát, és ne utóbb, roppant fontos a megfelelő tervezés és a választott egység profi kivitelezése, telepítése.