Aztán hamar kiderült, hogy óriási vétek lenne itt megállni, és azt mondani, hogy nincsen tovább, mert a lényeg csak ezután következik. Nézzük tehát meg közelebbről, hogy miért is éri meg kézbe venni ezt a berendezést a mindennapokban!
A magasnyomású mosó ezerszeresen lepipálja az emberi izomerőt
Az egyik legalapvetőbb előnye, hogy erős. Bár az emberi kitartás és erő sokszor meghökkentően eredményes, egyúttal utánozhatatlan, de a magas nyomás által borítékolt lendület aligha múlható felül. Ez bizonyos esetekben nemcsak jól jön, hanem a siker érdekében egyenesen nélkülözhetetlen. Például kövezetek, járdaszigetek tisztításánál, amikor a mocsok szinte bele van ülve a járdalapok közeibe vagy a térkőbe, akkor nem elegendő a felszínt megpiszkálni, megdörzsölni. Ide bizony olyan erő kell, ami magával ragadja még a legtapadósabb ragacsokat is. Azonban ez csak egy terület a számos felhasználási variáció közül, ami miatt ezt a kelléket kár kihagyni a háztartási apparátus tagjai közül.
Egyedül a kifejezetten aprólékos tisztítási feladatok elvégzésére nem alkalmas, például szobrok takarítására vagy díszes felületek makulátlanná varázslására. Ahol lényeges az aprólékos és főleg óvatos tisztogatás, ott nyilván a magasnyomás, mint paraméter nem nevezhető ideálisnak. Ám minden más helyzetben több mint kényelmes alternatíva.
A rendszer lelke a magas nyomáson érkező legfeljebb 40 fokos víz. Így az a közkeletű megnevezés, hogy ez tulajdonképpen egy gőzborotva. abszolút téves, lévén az utóbbi hajtóerejét valóban a gőz adja. Persze látványra megtévesztő, hogy a magasnyomású mosó által kibocsájtott víz párafelhőt hoz létre.
Hol teljesít a legjobban a magasnyomású mosó?
Ott, ahol a kézi erő csődöt mond. Rusztikus, recés, bordázott felületek, mint például járólap, terasz, korlát, falfelület tisztításánál, és természetesen az autóban, ahol az alaposság elengedhetetlen.