Ezzel határozottan sokáig elhúzhatod a konkrét fűtési szezon kezdetét.
A fűtésre optimalizált klíma télen-nyáron jó szolgálatot tehet
A hagyományos, tehát nem fűtésre tervezett légkondicionálók legnagyobb hátránya, hogy a nyári hónapok elteltével kihasználatlanul állnak és várják a következő szezont. Ráadásul napjainkban az időjárás gubancait sem egyszerű kibogozni, és bár a naptár szerint adott hónapokat írunk, a meteorológia olykor épp az elvárhatónak az ellenkezőjét produkálja. Az utóbbi esztendők nyarai jó példák erre, mert bár akadtak forró időszakok, ám összeségében nem a perzselő hőségé volt a főszerep.
A kihasználatlanság pedig sem a technológia szempontjából nem előnyös, sem a költségek tekintetében. Hiszen, ha nem tud üzemelni a rendszer, akkor az anyagiak visszaforgatása sem történhet meg.
Arról nem is szólva, hogy a kiépítésnek köszönhetően minden adott a kényelmes, egész éves alkalmazáshoz. Pontosan ezért léptek egyet előre a gyártók. Az innovációk sorában megérkezett a fűtésre is alkalmas konstrukció. A kiegészítő fűtésként is helytálló újítás azonnal más megvilágításba helyezte a fenti dilemmákat.
A fűtésre optimalizált klíma fogyasztása könnyedén kigazdálkodható?
A légkondicionáló összességében így többet fogyaszt, nyilván a használati idő megnövekedése miatt. Viszont, mivel ezáltal a konkrét fűtési szezon beindítása elodázható, ezért energiatakarékos megoldásról beszélhetünk. A számláid kifizetésénél tehát nem kell váratlan kiadásokkal számolnod, sőt!